לייעוד אין גיל

חשוב שתדעו, לייעוד אין גיל!
תכירו את רחלה המהממת, אישה בת 91, שניצחה את ה "עזה". ועל הזכות הגדולה שהייתה לי להכיר אותה. יום רביעי שעבר 12 מאי 2021 עשרות רבות של רקטות משוגרות לעבר יישובי ישראל. מהומות, התפרעויות, לינצ'ים, אזעקות צופרות בלי הפסקה. אני אחרי לילה ללא שינה כואבת את המצב עם המון דאגה. ואני מקבלת טלפון מ ג', אחד מלקוחותיי מנכ"ל חברת סייבר והוא אומר –
"שרית היי, מה שלומך?
מקווה שאת בטוב בימים הזויים אלו.. אוכל להתייעץ איתך לגבי משהו? "
אני משיבה – "כן בוודאי"
ומחשבותיי מתרוצצות אל עבר "אבחוני עובדים" שהזמין בשבוע שעבר, אני משערת שהוא רוצה לשוחח על התאמתם לתפקיד "מנהל מוצר" שמגייס בימים אלו.
ואז הוא מפתיע ואומר –
"אמא שלי בת 91, אישה חיונית, פעילה, סה"כ בריאה. כמו שאת בטח מבינה היא כבר עברה לא מעט מלחמות בישראל. אבל הפעם היא לא מגיבה בטוב, ואנחנו ממש מודאגים מהמצב שלה. יש אפשרות שעל פי אותה לוגיקה של אבחון אישיותי נומרולוגי לעובדים, תוכלי להסתכל על התאריך שלה ולראות מה יכול להרגיע אותה ? מה יעשה לה טוב ? "
אני שואלת את ג': מה הכוונה לא מגיבה טוב?
והוא אומר –
מרגע שהתחילו האזעקות היא בסטרס מתמיד היא שוכבת במיטה כל היום, לא מוכנה לצאת מהממד אפילו לשנייה. עצובה, כואבת, בוכה , לא מדברת. אני לא אוהב להשתמש במילה דיכאון אבל לצערי זה נראה כך. יש פסיכולוגית שמדברת איתה אבל חשבתי שאולי אפשר לעזור לה גם מהמקום שאת מביאה.
אני אומרת לג ' שכמובן אנסה בשמחה. ומייד מתיישבת לבחון את נתוניה. אני מזהה שאחת החוזקות שבולטות ממפתה של האישה המהממת הזאת היא יצירתיות. אני מציעה לג' שיציע לה לכתוב ספר, או שיר, או לבשל. כל דבר שיחבר אותה לתשוקה שלה.
ג' אומר – וואו , כתיבת ספר נשמע לי פגז. זאת פנטזיה שהיא דיברה עליה לא מעט בעבר.
בואי ננסה נראה מה יהיה. ג' פונה אל אימו ומציע לה לכתוב ספר. הוא מזהה שחיוך נסוך על פניה וניצוץ בוהק מתוך עיניה. היא אומרת לו –
"אני רוצה לכתוב את רומן חיי על סיפור אהבה בלתי נשכח".
ומאותו הרגע היא מתיישבת לכתוב בתשוקה רבה ללא הפסקה וחווה סיפוק עצום. כי כשאנחנו משתמשים בתכונה מולדת שלנו ( בכל גיל !) ככלי אל עבר ייעודנו נפתח בפניינו עולם שלם של סיפוק והגשמה.
ואם יש דבר אחד, שחימם את ליבי, בימים הבלתי אפשריים האלו. היא ההודעה המרגשת הזאת שהתקבלה הבוקר מ ג', ובה הוא כותב:
"תשמעי זה בשנייה אחת החייה אותה, היא נכנסה לזה חזק, 4 ימים היא כותבת וכותבת ואי אפשר לעצור אותה 😂"
לחיי העם הזה ולחיי רחלה המהממת.